Bikepacking s brašnami od značky Apidura

Bikepacking s brašnami do každého počasí
od britské značky Apidura

Bikepacking (od slov Bike=kolo a Packing=balení, batohy, tedy BP) neboli cestování na kole na lehko s beznosičovými brašnami do kterých naskládáte potřebné kempingové vybavení jak na víkendové, tak na dlouhé expedice na kole. Beznosičové systémy jsou alternativou k tradičním nosičům a brašnám. Díky využití moderních materiálů a důmyslné konstrukci, lze převážet vybavení bez nutnosti montáže nosičů. 

Apidura-bikepacking-expedicni-brasny

 

Právě díky unikátnímu systému brašen určených pro bikepacking, do kterých sbalíte téměř všechno kempovací vybavení, zůstává kolo stabilní a ovladatelné nejen na zpevněných a asfaltových cestách, ale můžete vyrazit i po lesních stezkách a klikatých horských trailech.

 

Apidura-brasny-backcountry

 

Základní sadu bikepackingových brašen tvoří jedna brašna na řidítka, druhá brašna za sedlo a třetí brašna doprostřed rámu. Tu pak můžete ještě doplnit o menší brašny na top tube, na vidlici a spodní rámovou trubku. Hlavně jde o to, aby váha vašeho vybavení byla rovnoměrně na kole rozložená. To vám zajistí, že kolo nepřijde o dobré jízdní vlastnosti a po plném naložení se z něj nestane neovladatelný tank. V ideálním případě by se mělo do brašen naskládat veškeré kempingové vybavení na cestu. Největší výhodou bikepackingových brašen je, že se tak na kole můžete vydat do méně frekventovaných míst a být tak v souladu s přírodou a sebou samými.

Brašny, které vám pro takovou bikepackingovou expedici můžeme doporučit vyrábí anglická značka Apidura. V její nabídce najdete tři řady brašen. Apidura Backcountry (sešívané), Apidura Expedition (svařované) a Apidura Racing (svařované ultralight).

 

Apidura-expedicni-cyklo-brasny

 

Hlavním z materiálů použitých na brašnách Apidura Backcountry je materiál s označeím VX21 od firmy Dimension-Polyant. Tento německý výrobce se zaměřuje na výrobu high-tech materiálů a jeho produkty najdete především vlající na stěžních plachetnic. Technicky se jedná o čtyřvrstvou laminovanou tkaninu, která vyniká hlavně svou odolností proti vodě, oděru, nízkou váhou a vysokou pevností v tahu. V místech styku brašny s rámem kola je využíván materiál HYPALON - syntetická guma. Tyto místa jsou velmi namáhaná a HYPALON zde zabraňuje prodření materiálu. Navíc jde o materiál s vysokým koeficientem tření a brašny tak dobře drží na svém místě. Systém upevnění dále spoléhá na spolehlivé spony od Woojin Plastics. Nasadíte brašnu, utáhnete a jedete.

Brašny Apidura Expedition jsou vyrobeny z třívrstvého laminátu vlastní výroby. Jednotlivé díly brašny jsou k sobě svařované, tudíž brašna je 100% nepromokavá po celou dobu své životnosti. V místech styku brašny s rámem kola je využíván opět HYPALON.

Posledním přírůstkem do rodiny je Apidura Racing. Ta je určena především závodníkům na dlouhých tratích a gramařům. Brašny jsou vyrobeny z materiálu Hexalon, což je speciální laminát vyvynutý Apidurou. Hexalon je voděodolný, pevný a lehký. Stejně jako u ostatních brašen Apidura jsou místa dotyku brašny s kolem vyztužena materiálem Hypalon, který je extrémě odolný.

Tak co už máte v hlavě plán na pořádně dobrodružnou expedici? Je čas vyrazit!

 

Bikepacking-apidura

Apidura-bikepacking-brasny

 

Apidura-logo

Všechny brašny na kolo od značky Apidura v naší nabídce najdete zde.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení